Haast je niet naar het najaar

09 aug 2025, Sabah Holistische zorg

Haast je niet naar het najaar

 

Hoewel we nog volop genieten van de zomer zag ik van de week een berichtje voorbijkomen over een tuincentrum wat al in de kerststemming is. Ook liggen bij diverse supermarkten en drogisterijen de pepernoten al in de schappen. Wellicht denk je; ach, wat kan het nou kwaad die pepernoten en kerstartikelen in hartje zomer? Juist leuk en lekker! 😊

 

Zonder dat we het beseffen worden we onbewust meegetrokken door de commerciële trend richting het najaar en slaan we een belangrijk seizoen over, namelijk de nazomer. De nazomer geeft ons de tijd om rustig afscheid te nemen van de expansieve zomer. In de zomer is de yang energie op z’n sterkst. En net als de natuur hebben jij en ik ook de tijd nodig om goed te kunnen omschakelen van extreem yang naar yin energie. Door deze gebalanceerde omschakeling voorkom je nare ongemakken zoals najaarsvermoeidheid en winterdepressie.

 


Blijf in het moment en geniet nog van de zomer

Ik hoop dat je tot nu toe een heerlijke zomer hebt met veel plezier, gezelligheid en verbinding. Blijf in het moment en geniet nog van alles wat de zomer te bieden heeft. En begin de komende weken langzaamaan te bewegen richting het activeren van jouw yinne energie. Dit kan je doen door o.a. meer rustmomenten toe te laten en de tijd te nemen om naar binnen te keren door te reflecteren. Kijk eens terug naar jouw zomer. Hoe heb je die beleeft tot nu toe? Heb je gedaan wat je wilde? Wat wil je nog doen? En wat mag je gaan loslaten?

Door meer rustmomenten in te lassen en te reflecteren zorg jij ervoor dat jouw yin energie stapsgewijs extra aandacht krijgt. Zodat je later zonder ongemakken kunt omschakelen naar de overheersende yin energie in het najaar.

 


De kracht van hartmeditatie

Een bijzondere manier om jouw yin energie te activeren is regelmatig de hartmeditatie doen. In mijn vorige nieuwsbrief heb ik al aandacht besteed aan de hartmediatie. Het is een krachtige meditatie om de verbinding met jezelf te versterken. Maar waar velen niet bij stilstaan is dat je met de hartmeditatie ook de verbinding met de wereld om je heen kan versterken. Je hart heeft namelijk een effect op anderen.

Jouw hart heeft een elektromagnetisch veld om zich heen dat 5.000 keer krachtiger is dan het elektromagnetisch veld dat rond de hersenen ligt. 
De grootte van het hartveld strekt zich uit tot twee tot drie meter rond jouw lichaam (bron: HeartMath Institute). In het veld van het hart bevindt zich de energie van de emoties die we voelen en daarmee beïnvloeden we elkaar. Door de hartmeditatie regelmatig te doen versterk je jouw positieve energie en (zelf)liefde en draag je bij aan het geluk van een ander. Hoe gaaf is dat! 

 

 

Gun jezelf en anderen meer positieve energie en geluk in het leven

Nu is een mooi moment om even alles aan de kant te zetten en ongeveer 15 minuten de tijd te nemen om de verbinding met jezelf te versterken en de wereld om je heen wat mooier te maken. Lees hier verder voor de hartmeditatie. Heb je hulp nodig bij de hartmeditatie en wil je deze een keer vrijblijvend samen doen? Leuk! Neem dan even contact met mij op. Ik maak graag tijd voor je vrij.

Ik wens jou nog een heerlijke (na)zomer. Blijf in het moment en haast je niet naar het najaar. Deze komt vanzelf wel. 
😊

Lieve groet, Sabah

 

 


Pagina van aanbieder

Terug